Předsezonní test

  • Zpráva po závodě

Zdravíme závodniky, příznivce a fanoušky KoprCupu!

V sobotu 31. března 2018 proběhl předsezonní test na polygonu Tatry Truck za účasti 27 zůčastněných posádek z 38 přihlášených.
Pořadatel Motorsport Kozlovice připravil pro zůčastněné 6 RZ. Trať rychlostní zkoušky byla tvořena několika retardéry, kdy tyto umisťujeme z důvodu snížení rychlosti. Povrch rychlostky byl pokryt velkým množstvím vytahaného prachu a bahna hlavně v horní časti .Do rychlostky byl zařazen jak šotolinový úsek, tak i takzvaná osmička pod most. V průběhu soutěže odstoupilo několik posádek na technickou závadu.

Na předsezonním testu byl přítomen dron jak bylo prezentováno, ale z důvodu velkého větru byla jeho činnost omezena. Na závodě byli rovněž přítomni kameramani JNK studio Zlín, kteří pro zájemce z řad závodníku natáčeli videa. Časomíru zajištovala firma Časoměrič.com, kdy JNK studiu Zlín a Časomerič.com patří velký dík. K tomu chceme ještě dodat… Ti z Vás, kteří jste si objednali video, tak jej najdete na YouTube kanálu JNK Studio a na vyžádání pošlou přímo i mp4 soubor dotyčnému. Pokud by někdo chtěl, tak video jde kdykoliv doobjednat.

Na posezení po závodě zazněly připomínky do sezóny 2018, které budeme v rámci možností zařazovat. Za ty jsme samozřejmně rádi a děkujeme.

Vyhlášení celkových vysledků za sezónu 2017 proběhne po dubnovém závodě,který se bude konat v sobotu 21. Dubna 2018. Tento je prvním závodem v sezóně 2018, který se bude započitávat do celkového pořadí v seriálu KoprCupu.

Sportu zdar a motorsportu zvlášť!
Motorsport Kozlovice

  • Zpráva před závodem

Zdravíme závodníky, přiznívce a fanoušky KoprCupu!
Opět se Vám hlásíme s dalším info. Předsezonní test 31. března 2018 se nezadržitelně blíži, a proto bychom rádi reagovali na nějaké příspěvky a prozatimní ohlasy.

K příspěvku na FCB od Michala Petrželky, kdy napsal nebo se dotazoval, že dle mapky je zde velké množství retardéru… S Michalem jsme se telefonicky spojili a počet retardéru jsme mu vysvětlili. Za nás, jako pořadatele sdělujeme, že retardéry budou tvořeny ze 2, popřípadě 3 sudů. Ty jsou samozřejmě umístěny na místech, kde je to nutné z principu bezpečnosti, která je u nás na prvním místě. Z důvodu, že se jedná o amatérskou rally a jezdí u nás i vozidla, ve kterých není umístěn ochranný rám, je třeba retardéry a jejich umístěni dobře zvážit. Ohledně rychlostky 31. března za pořadatele uvádíme, že jsme zařadili i atraktivní průjezd pod most a samozřejmě, jak říkáme, šotolinovou část. V RZ jsou jak technické, tak dle nás i rychlé pasáže (samozřejmě v rámci možností).

Ohledně otočených rychlostek (jak jsme psali)… Toto budeme řešit po předsezónním testu, kdy rozhodnutí padne na besedě po závodě. To rozhodnou závodníci a my se přizpůsobíme.

Další velmi důležitá věc je ta, že konec registrace na závod 31. března bude 28. března ve 24:00h z důvodu, aby včas došly placené zálohy. Mapka RZ je umístěna jak na webovkách, tak na FCB.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zatím přihlásili (startovní listina zde http://koprcup.cz/startovni-listina/ ) a doufáme, že se přidají i další. Uděláme maximum, aby se všem zúčastněným na předsezónním testu líbilo.

Určitě se ještě před testem ozveme.
Děkujeme za důvěru a těšíme se na závodníky KoprCup a jejich členy doprovodného týmu.
Motorsport Kozlovice